Organizingworks

Organiseer je kerst: white elephant party

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 6 december, 2010

Sinterklaas is weer vertrokken naar Spanje. Uit onderzoek blijkt dat veel mensen cadeaus hebben ontvangen waar ze niet zo blij mee zijn. Maar goed, je mag een gegeven paard niet in de bek kijken.

Dat kan anders! De kerst komt eraan en ik wil een alternatief voorstellen. Een voorstel waardoor je geen kerststress ervaart in verband met het zoeken naar geschikte kerstcadeaus voor familie en vrienden.

Het heet een white elephant party.
Het doel is samen met familie of vrienden een leuke en gezellige kerst te vieren. Je moet met minimaal vier personen zijn. Hoe gaat het in zijn werk? Je spreekt met elkaar af dat ieder één cadeau koopt voor bijvoorbeeld € 15,- en dat inpakt zonder er een naam op te zetten. Vervolgens legt iedereen zijn meegebrachte cadeau onder de kerstboom. Vervolgens kiest iemand als eerste een cadeau. Dat cadeau kan hij of zij leuk vinden of niet. Tot zover niks nieuws onder de zon. Vervolgens gaat persoon twee een cadeau kiezen en kan hier blij mee zijn, of niet. Bij persoon drie begint het feest. Deze persoon kan een cadeau kiezen wat persoon één of twee heeft gekozen als hij of zij dat de moeite waard vindt. De persoon die zijn cadeau heeft moeten ‘inleveren’ kiest dan weer een cadeau van onder de boom. De vierde persoon kan weer kiezen: of een nieuw cadeau of het cadeau van de overige drie personen. Je begrijpt het al, dit kan uren duren. Dit is heel gezellig en vooral leuk. Je mag zelf bepalen wat je meeneemt als cadeau. Wees creatief. Regel is dat een cadeau maximaal vijf keer van eigenaar wisselt.

Misschien een witte kerst? Ik ga dit jaar een white elephant party vieren met mijn familie. Ik heb er zin in. Heb jij nog een cadeau suggestie?

Organiseer je dromen

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 29 november, 2010

Ik droom regelmatig. Tijdens het slapen bedoel ik dan. Soms kan ik me er niets meer van herinneren en soms word ik wakker met de droom helder op mijn netvlies. Alsof ik in een film heb gespeeld.

Er zijn allerlei theorieën over dromen en hun betekenis. Sigmund Freud onderzocht honderd jaar geleden al de betekenis van dromen samen met zijn patiënten.
In mijn beleving kun je dromen ook organiseren. Organiseren door ze op te schrijven en er iets mee te doen. Ik hou zelf een dromenboek bij. Dit is een A5-formaat schrijfboek waarin ik belangrijke dromen opschrijf. Voor mij is een droom belangrijk als hij indruk op mij maakt en ik ermee wakker wordt.
Ik schrijf deze droom zo duidelijk mogelijk op en voorzie deze ook regelmatig van tekeningen zodat ik de droom op een later tijdstip eenvoudig kan ‘ terughalen’. Voor mij werkt het als volgt. Nadat ik de droom opgeschreven heb ga ik deze analyseren en haal er de betekenis of boodschap voor mezelf uit.

De inzichten die mijn dromen mij geven zijn verhelderend en hebben bijna altijd betrekking op zaken die mij in het dagelijks leven bezig houden.
Ik heb eens een lezing van een droomtherapeute bijgewoond die mij het inzicht gaven dat dromen ons iets te vertellen hebben en gezien kunnen worden als een cadeautje.

Hoe voel jij je op jouw werkplek?

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 23 november, 2010

Onlangs was de week van het Nieuwe Werken. Een term die zoemt door werkend Nederland. Het wordt op meerdere manieren uitgelegd. Hieronder een aantal voorbeelden:

  • Werkplekonafhankelijk werken
  • Output gestuurd werken
  • Geen 9 tot 5 mentaliteit
  • Geen vaste werkplekken meer

Zoals je ziet gaat het vooral over de werkplek.

Het bedrijg newnews.nl voert jaarlijks een Werkplek Onderzoek uit over o.a. de tevredenheid van Nederlandse werknemers. Ze hebben op het laatste onderzoek 1000 respondanten uit diverse branches gehad dus een redelijke afspiegeling van de gemiddelde werknemer. Een aantal opvallende uitslagen wil ik graag delen:

  1. Slechts 25% vd werknemers wordt vrolijk van zijn werkomgeving
  2. ‘De werkplek is te druk en te vol en geeft lege energie’
  3. ‘Hypes – zoals HNW, het nieuwe werken – worden te veel opgelegd’
  4. 26% ervaart stress bij het combineren van werk en privé
  5. 80% vind het belangrijkste aan zijn werkplek dat hij zijn werk goed kan doen

Nieuw zijn de resultaten voor mij? niet. Wij zien dit dagelijks. En een geruststelling voor velen is dat het niet alleen bij hen zo is maar nagenoeg overal. Geen nood aan de man. We gaan nu niet loungend werken, staand vergaderen of alleen maar skypen vanuit je bed of luie stoel thuis. Er zijn simpele praktische aanpassingen mogelijk.

De eerste aanpassing die je zelf kan invoeren is veranderen van je ‘perceptie’. Je bekijkt de dingen door een bril van ervaringen. Als je die bril af zet, wat zie je dan?
Kijk geheel objectief! Alsof je als nieuwe medewerker bent die voor het eerst binnen stapt. Valt die plant waar je ‘niet blij van wordt’ jou als eerste op of zijn er andere – in het oog springende – dingen die je niet meer zag.

Door je preceptie te veranderen verandert je mening. Een voorbeeld: ik kwam bij een klant met een kantoor aan huis. Een prachtig huis en een ruim kantoor. Wat ik het eerste zag was een mega boekenkast van kersenhout, echt een prachtstuk. Mijn klant keek ontevreden en zei; hier kan ik niet werken. Dat klopte want zijn perceptie was anders, zijn ervaring was namelijk: het is hier vol, dat is het altijd al geweest. Mijn perceptie: wat een mooie ruimte, hier zou je als het goed georganiseerd is heerlijk kunnen werken. Door zijn kijk eerst te veranderen kreeg hij vertrouwen en ging het organiseren heel soepel.

Dus ik daag je uit, kan jij je perceptie veranderen en daarmee open staan voor de aanpassing? Laat je reactie achter.

Het Nieuwe Werken..?

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 8 november, 2010

Het is de week van Het Nieuwe Werken, HNW, afgekort. Wat is er nieuw aan werken? De werktijden? De werkomstandigheden? Of de manier van werken?

Mijn definitie van Het Nieuwe Werken is goed georganiseerd werken. Georganiseerd werken? Wat is dat? Dat is werken op een manier die voor iedereen voordeel oplevert.

In de eerste plaats voor degene die het werk uitvoert. Het zorgt ervoor dat werk toegankelijk en overdraagbaar is. Dat in het geval van vakantie of afwezigheid een collega zaken kan vinden en vragen van klanten kan beantwoorden.

Op de tweede plaats zorgt georganiseerd werken binnen een bedrijf voor actiegerichter handelen. ? Dat gaat vaak over kleine dingen. Zoals het terugbellen van een klant of het versturen van een bestelling. Vandaag in plaats van morgen.

Als laatste profiteert de economie van goed georganiseerd werken. Door het verminderen van faalkosten nemen bedrijfswinsten toe. Dat is goed voor het bedrijfsleven en het zorgt voor meer inkomsten voor de belastingdienst.
Het Nieuwe Werken? Organiseren Werkt!

Het verschil tussen kritisch en negatief

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 30 oktober, 2010

Stel je voor, je hebt iets waar je heel enthousiast over bent. Je gaat al glimlachen bij het denken aan datgene. Dat wil je natuurlijk delen met de rest van de wereld. Dan stuit je ineens op een reactie die tegen je haren in strijkt. Jouw natuurlijke reactie is in de weerstand schieten, gevolg: jij boos en de ander denkt er het zijne over. Wat blijkt? Hij wilde alleen een kritische vraag stellen.

Het verschil tussen kritisch en negatief is niet altijd duidelijk. Ik schrijf er nu een blog over omdat het mij opvalt dat er zo ontzettend veel misverstanden berusten in deze ‘scheiding’ die moeilijk te trekken is. De reactie van de ander in de situatie hierboven kan op drie manieren uitgelegd worden:

  1. De ander is kritisch en helpt jou het vanuit een ander perspectief te bekijken. Een positieve bijdrage dus.
  2. De ander is negatief door een kritische (lees: cynische) vraag te stellen omdat hij of zij een beetje jaloers is. Een compliment, positief dus.
  3. De ander is direct en negatief en geeft je geen ruimte om iets met zijn of haar opmerking te kunnen doen. Negeren! Dit is negatief bedoeld.

Je kan dus deze situatie in 2 van de 3 gevallen ‘omdenken’ en dan hoef je dus niet in de weerstand te schieten.

Wat ik eens geprobeerd heb, en ik krijg veel met weerstanden te maken, is te vragen of het kritiek is of dat ze er ‘negatief tegenover staan’. Dat klink vriendelijker dan dat je zegt: Ben je negatief.
Verassend is dat je daarmee de situatie kan draaien en ten allen tijde een makkelijker gesprek hebt. ? Zo’n uitzoom momentje werkt heel verfrissend. Probeer het eens zou ik zeggen.

Ik hoor graag je bevindingen!

Wat gebeurt er met je sociale media na je overlijden?

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 10 oktober, 2010

Sociale media als Facebook, Twitter en LinkedIn worden door velen gebruikt en groeien als kool. Ik maak er zelf ook regelmatig gebruik van.

Wat laat je hier na als je komt te overlijden? Wel eens over nagedacht? Ook dit kun je organiseren.

Via de website ziggur.me kun je het regelen. Heel eenvoudig met één account, waarmee je regelt wat er met jouw online informatie en accounts moet gebeuren als je er zelf niet meer bent. Vanuit die gedachte is Ziggur opgezet. Ziggur biedt je de mogelijkheid om voor alle websites waar je een online profiel hebt, vast te leggen wat jij wil dat daarmee gebeurt op het moment dat je komt te overlijden. Dit kun je doen voor alle bekende én onbekende websites en sociale netwerken. Preparedness is the key.

De volgende stap is een online begrafenis. In 2005 werd een grote online begrafenisceremonie voor Snowly gehouden op World of Warcraft, een online roleplaying game.

Na de begrafenis of crematie bestaat de mogelijkheid op condoleance.nl een condoleanceregister te tekenen. André Hazes staat ook daar op nummer één, net als destijds in de top 40.

Alles kun je organiseren..

Kan het simpeler?

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 29 september, 2010

Heb je dat ook wel eens, dat je denkt: moet dat nou zo ingewikkeld? Kan het simpeler? Denk aan procedures bij gemeentelijke instellingen of gewoon een verzekering aanpassen of… nou ja je weet wat ik bedoel. Regelmatig bespreken Germo en ik processen van bedrijven en staan we versteld van de moeilijkheid waarmee zaken geregeld worden. Dat kan je anders organiseren!

Om maar gelijk concreet te worden, neem het huishouden. Heb je wel eens het gevoel dat je aan heel veel dingen moet denken en moet regelen om alles draaiende te houden?
Ok dan kan je het als volgt organiseren:

  1. Ga met je partner of huisgenoot een avondje zitten, tv uit, en bespreek wat er allemaal bij het huishouden komt kijken.
  2. Schrijf dit op en schrijf er achter hoe vaak het moet gebeuren.
  3. Ga daarna een week- en maandplanning maken.
  4. Vul de klusjes in en maak afspraken wie wat doet en voila: weg irritatie, weg vol hoofd, weg ‘vergeten-container-buiten-te-zetten’.

Het proces is in één keer versimpeld.

Nog een voorbeeld op je werk, daar moet je soms erg veel moeite doen om iets voor elkaar te krijgen. Een procedure volgen ‘die al jaren zo gaat’. Je kan zuchten en je ernaar voegen maar je kan het ook zelf versimpelen. Stel de volgende vragen kritisch: Zijn alle stappen relevant? Is de tijd die ervoor staat reëel? Hoe vaak is deze procedure van toepassing, ofwel is uitzondering de regel? Kan het simpeler? Zo ja, hoe? Stel het voor, je hebt vast een beter plan. En als het op het eerste gezicht niet beter lijkt dan is het in ieder geval meer up-to-date. Gebruik de kennis die je nu hebt om te versimpelen. Ook jij kan het!

Heb je gouden tips over hoe jij jouw leven en werk versimpeld? Laat ze hier achter. Succes!

Vertrouwen

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 23 september, 2010

Prinsjesdag zit er weer op.’ Willen wij daadkrachtig het economisch herstel vorm kunnen geven, dan is stabiel bestuur gewenst’ opende Hare Majesteit Koningin Beatrix haar troonrede. Dit geldt op macro niveau voor de overheid en op microniveau voor ons als burgers. Bezuinigen is het sleutelwoord. Sterker nog, er wordt gesproken over megabezuinigingen. De geschatte totale staatschuld bedraagt in 2011,? 406 miljard euro. Dat is heel veel geld. Komt dat ooit nog goed vraag ik me dan af.

De kranten staan vol over het herstel van de Nederlandse economie dat aarzelend doorzet. Dit zijn goede berichten. Wat kunnen wij als burgers doen? De broekriem aanhalen? Nog meer gaan sparen en wachten op betere tijden? Vertrouwen is onze belangrijkste bondgenoot. Vertrouwen in een goede afloop. Vertrouwen in ons eigen kunnen. Als er vanuit vertrouwen gehandeld wordt ontstaan er mooie dingen. Dat vereist ook actie. Praten over wat er gedaan moet worden kan verlichting brengen. Keuzes maken en dingen doen zorgt voor beweging! En daar is vaak lef voor nodig.

Even terug naar de troonrede. De Koningin sprak over een stabiel bestuur. Ik ben benieuwd naar de daadkracht van het mogelijk nieuwe kabinet-Rutte 1. Ik zie het wel zitten. Hoe zit het met jouw vertrouwen hierin? Ik zie je reactie tegemoet.

To Do or not To Do?

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 9 september, 2010

Ondanks dat ik veel digitaal werk en het liefst zo min mogelijk papier om me heen heb, heb? ik toch regelmatig ‘wat te schrijven’? nodig. Ken jij dat? In de auto, thuis, op kantoor. Ik schrijf het liefst mijn hoofd leeg. Dit zorgt ervoor dat ik niets meer hoef te onthouden. Eenmaal achter mijn laptop verwerk ik mijn notities in Outlook of voer deze uit. Wij noemen dat actiegericht werken.

Jarenlang zie en hoor ik mensen praten, klagen, zuchten en strijd voeren met losse briefjes die ondersneeuwen. Deze vaak belangrijke aantekeningen raken zoek en krijgen geen opvolging. Bijna iedereen wil daar van af.

Vanaf nu is daar een praktische oplossing voor. Het To Do Book ontwikkeld door Organizing Works. Dit is een fraai vormgegeven? ‘wegschrijfblok’ voor het noteren van allerhande zaken die zorgen voor een leeg hoofd. Ideaal voor het plannen van taken aan het begin van een werkdag, het maken van telefoonnotities, het noteren van boodschappen en het bijhouden van een urenregistratie.

Meer weten? Klik hier

Inspiratie

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 3 september, 2010

Voor alle regio’s zit de ‘grote’ vakantie er weer op. Dat betekent voor veel mensen dat de batterij weer opgeladen is en men met frisse moed weer aan het werk gaat. Wat deze frisse moed ook vaak inhoud is inspiratie. Je hebt nieuwe ideeën opgedaan, wilt nieuwe dingen oppakken of wilt bijvoorbeeld nú echt drie keer in de week gaan sporten. Je bent geïnspireerd geraakt tijdens de vakantie en dat wil je vast houden.

Over het vasthouden van vakantiegevoel is veel geschreven dus daar wil ik niet naar toe. Ik vind het veel interessanter hoe dat gevoel is ontstaan en hoe je dat zonder vakantie ook kan opwekken. Ik heb het idee is dat het door inspiratie komt. En dat kan je werkelijk overal vinden! Gisteravond bijvoorbeeld was ik met een groep vrouwen bijeen, een groep welke ik de ‘klankbordgroep’ noem. We ondernemen allemaal (een huishouden is ook een bedrijf ;-) en delen elkaars ervaringen en inspireren elkaar. Na twee uur met elkaar praten voel je de energie weer stromen. Ondanks het feit dat ik om 6:00 uur gisterochtend in de auto zat had ik om 22:00 uur een heleboel energie door inspiratie!

Hoe krijg jij jouw inspiratie als je niet op vakantie bent?

Oudere berichten »