Organizingworks

Hoe maak je Het Nieuwe Werken tot een succes?

Categorie: Organizing tips,Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 30 oktober, 2011

Het is 7 t/m 13 november 2011 de week van Het Nieuwe Werken.  
Overal lees ik artikelen en aankondigingen hierover. Werknemers en werkgevers worden opgeroepen te experimenteren met Het Nieuwe Werken. Doel hiervan is dat “mensen na deze kennismaking zo enthousiast worden dat ze hun werk echt anders gaan organiseren.”

Veel mensen stellen vragen over Het Nieuwe Werken en willen weten wat het is en welk voordeel het hen persoonlijk op kan leveren.

Wat is Het Nieuwe Werken? Mijn definitie is: werkplek onafhankelijk werken, en doen wat er gedaan moet worden.

Dat is alleen mogelijk als je goed georganiseerd werkt. Als je je werk ‘overal’ wilt kunnen uitvoeren is het van belang dat je weet wat er gedaan moet worden. Een bureau of kast vol stapels papier en een overvolle, onduidelijke e-mail inbox maken dat heel moeilijk, zo niet onmogelijk. Dat is de reden waarom veel werkgevers huiverig zijn hun werknemers ‘nieuw’ te laten werken. Ze hebben vaak zelf moeite met de ‘hoe?’ vraag van deze manier van werken. Inderdaad, hoe krijg je dat voor elkaar?

Het Nieuwe Werken, of goed georganiseerd werken begint met goed timemanagement. Timemanagement is het plaatsen van je werk in de tijd. Als het ware ‘hapklare brokken’ maken van je werk. Wij noemen dit eerstvolgende acties. Hoe groot een project of klus ook is, er is altijd één eerstvolgende actie.  Deze kun je een plaats in je agenda geven. Dat klinkt eenvoudig? Dat is het ook! Organiseren moet eenvoudig en leuk zijn. Anders ga je het niet doen. Het moet voordeel opleveren. Vooral voor werknemers. Zij gaan het werk uitvoeren.

Bij Organizing Works passen wij deze manier van werken al ruim twaalf jaar toe.  Wij werken op verschillende locaties door het hele land en nemen ons werk samen met een laptop mee in een trolley. Hoe wij dat doen? Door het Clean Desk en Clean Screen principe toe te passen.
Clean Desk wil zeggen dat je werkt met alleen datgene op je bureau wat je nodig hebt om je werk te doen. Dat kan bestaan uit dossiers, een rapport, een hangmap, dat soort zaken.
Clean Screen wil zeggen dat je werkt met een lege e-mail inbox, een duidelijke mappen structuur en een ademende agenda.

Hierdoor ontstaat overzicht en structuur. De basis voor goed georganiseerd werken. De voordelen hiervan zijn: werken met meer focus, meer doen in dezelfde tijd, meer werkplezier, minder faalkosten en meer energie!

Voor het toepassen van Het Nieuwe Werken op werkplekken anders dan het traditionele kantoor, bijvoorbeeld thuis, zijn een aantal extra vaardigheden nodig om dit succesvol te kunnen doen.
Het omgaan met de combinatie van werk en privé zaken is daar een voorbeeld van. Voor het digitaal werken is extra kennis van technologie en software nodig.

Voor het succesvol werken met Het Nieuwe Werken is het inventariseren van opleidingsbehoeften de eerste stap. Maak het bespreekbaar.
Ik ben benieuwd naar jouw ervaringen!

Interview FD

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 12 september, 2011

Wat voor auto rij jij?

Een vraag die je niet direct in verband brengt met de titel van dit artikel. Maar niets is minder waar: ik ben geinterviewd door het Financiële Dagblad over mijn auto!

Vorige week ontving ik een mail van een journalist van het fd of ik het leuk zou vinden om mee te werken met het katern Ondernemer en zijn/haar Zakenauto. Natuurlijk wilde ik meewerken.  Woensdag had ik een telefonisch interview en net die dag gebeurde er van alles met mijn auto. Een mooi verhaal welke ik zal plaatsen nádat het stuk online heeft gestaan. Het fd krijgt natuurlijk de scope!

Ik heb nu geen typische Organizer-auto. Ik rijd een snel bakkie: een Opel Tigra Twintop (cabrio met hardtop), een auto die echt bij mijn persoonlijkheid past. Meer kan je daarover lezen in het artikel. Natuurlijk gaat het ook over werk en wat een Professional Organizer is en doet.

Lees het artikel hier: http://fd.nl/entrepreneur/zakenauto/

http://fd.nl/entrepreneur/zakenauto/486781-1109/mijn-tigra-is-een-uitgesproken-auto-ik-ben-een-uitgesproken-type

Ronald de Vilder, welkom bij Organizing Works!

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 1 september, 2011

Vanaf vandaag versterkt Ronald de Vilder als Organizer het team van Organizing Works.

Ronald werkt vanuit de trainingslocactie in Zaandam. Deze is gevestigd in het pand van GZ Kantoorinrichters. Hij verzorgt Organizing Clinics en andere Organizing Trainingen voor ondernemers, werknemers en ZZP’ers. De samenwerking van Organizing Works met GZ Kantoorinrichters levert klanten van beide bedrijven toegevoegde waarde.

Veel succes en plezier met het organiseren van Noord Holland!

Goed georganiseerd op vakantie

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 5 augustus, 2011

De vakanties zijn volop bezig! Velen van u hebben leuke uitstapjes en vakanties in het vooruitzicht. Sommige mensen plannen zelfs hun werk rond de vakanties.
Hoe kunt u ervoor zorgen dat u optimaal van uw vakantie geniet? De laptop en smartphone thuis laten? Geen onderhanden werk meenemen? Het werk gewoon loslaten?
Hieronder vindt u 7 praktische tips waarmee u direct aan de gang kunt en uw werk met een goed gevoel kunt achterlaten als u op vakantie gaat. Tenminste, als u daar voor kiest.

Tip 1  Maak uw werk overdraagbaar
Maak tijd voor het voorbereiden van uw afwezigheid tijdens de vakantieperiode, ongeacht de duur.
Wat moet er gebeuren zodat u uw werk en werkplek met een goed gevoel kunt achterlaten tijdens uw vakantie? Maak uw werk overdraagbaar. Een stapel papier is dat meestal niet. Maak een lijst met aandachtspunten en acties en schrijf uw hoofd leeg!
Met welke lopende projecten bent u nu bezig en wat is de status? Welke klanten hebben nog aandacht nodig? Wat staat er in uw agenda in uw vakantieperiode, wat er niet in had moeten staan en wat opgevolgd moet worden? Welke zaken kunnen niet uitgesteld worden tot na uw vakantie? Welke taken moeten ook tijdens uw afwezigheid uitgevoerd worden? Verwacht u nog reacties van relaties op uitstaande bestellingen, offertes en dergelijke? Met deze lijst kunt u een collega instrueren die uw honneurs waarneemt.

Tip 2 De post
Wat wilt u dat er met uw post gebeurt die tijdens uw vakantie binnenkomt? Bewaren en op een stapel leggen? Openen en actie ondernemen? Maak duidelijke afspraken.

Tip 3 E-mail
Indien u een e-mailaccount van Microsoft Exchange Server hebt ingesteld, kunt u berichten automatisch laten beantwoorden tijdens uw afwezigheid. Uw contactpersoon bij de ICT-afdeling of dienstverlener kan u helpen met het instellen van een persoonlijk bericht. U kunt daarin melden wanneer u weer aanwezig bent en wie uw taken waarneemt. U kunt ook iemand anders uw email laten controleren. Spreek dan duidelijk af wat u wilt dat er gedaan wordt met berichten. Beantwoorden, bewaren, doorsturen, of verwijderen?

Tip 4 Telefoon
Informeer de telefoniste over uw vakantiedata en geef instructies wat er gemeld kan worden aan mensen die voor u bellen. Direct doorverbinden met uw vervanger? Een boodschap aannemen en melden wanneer een reactie verwacht kan worden? Indien u een rechtstreeks nummer heeft, vast of mobiel, kunt u een duidelijke vakantieboodschap inspreken in uw voicemail.

Tip 5 Informeren relaties
Van belang is vooraf belangrijke collega’s, klanten en relaties te informeren over uw afwezigheid. Meld, bij voorkeur per e-mail, wanneer u afwezig bent, wanneer u weer bereikbaar bent, wie uw vervanger is en wat er met lopende zaken moet gebeuren.

Tip 6 Overdracht werkzaamheden
Bovenstaande tips kunt u gebruiken voor het overdragen van uw werkzaamheden tijdens uw vakantie. Maak voor het overdragen van uw werk ‘hapklare brokken’. Duidelijke, concrete, praktische schriftelijke instructies waar iemand direct mee aan het werk kan.
Beschrijf wat er gedaan moet worden, hoe dit uitgevoerd dient te worden en wat (of wie) daar bij nodig is en waar dit te vinden is. Bijvoorbeeld een ordner, dossier of digitaal bestand.
Neem tijd voor het instrueren van uw vervanger. Maak het belangrijk! U kunt dan het werk loslaten en met een gerust gevoel op vakantie. Mogen ze u bellen op uw vakantieadres in geval van nood?

Tip 7 Terug op kantoor
Plan, voordat u op vakantie gaat, tijd in voor een bespreking met uw vervanger. Wat is er gebeurd tijdens uw afwezigheid? Wat is er blijven liggen? Welke acties moeten uitgevoerd worden? U kunt dan met nieuwe energie weer lekker aan het werk!

Geniet van uw vakantie!

Thuisblijvers worden beloond!

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 1 augustus, 2011

Wij hebben een Organizing Products actie:

In de maand augustus kosten 30 blokjes To Do Notes slechts € 60,- inclusief BTW en handling kosten!

En wij doen er een To Do Book bij cadeau!

What To Do?

Bestel hier de 30 To Do Notes en ontvang je bestelling binnen 48 uur.

Deze actie loopt tot en met 31 augustus a.s.

Nederlanders vaak nonchalant met administratie

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 28 juli, 2011

Ruim 60 procent van de Nederlanders stopt zijn administratie in een doos of la en kijkt er niet meer naar om.
 
Dat blijkt uit onderzoek van Cardif, onderdeel van de Groep BNP Paribas, onder 1026 Nederlanders.

Financiële post wordt snel weggestopt, waardoor boetes en rekeningen vaak te laat betaald worden. Ook het slecht lezen, kwijtraken en lang laten liggen van brieven en het zo lang mogelijk uitstellen van betalingen brengt veel Nederlanders in de problemen.
Iets meer dan de helft (54 procent) van de Nederlanders zegt wel gestructureerd om te gaan met zijn financiën en doet zijn financiële zaken op vaste momenten.
Eén op de vijf Nederlanders archiveert zijn financiën zelfs in gelabelde mappen. Ook zegt meer dan de helft van de Nederlanders (59 procent) zich zeker te voelen over het nemen van financiële beslissingen.

“Nederlanders zijn zich wel bewust van het belang van een goede administratie, maar blijkbaar kunnen ze zich er vaak niet toe zetten om deze goed bij te houden”, aldus Marieke van Zuien van Cardif.

“Het is wel opvallend dat zes op de tien Nederlanders hun administratie in een doos bewaren. Dat strookt niet met de uitkomst dat 59 procent zich zeker voelt bij het nemen van financiële beslissingen.”

Bron: nu.nl

Tijd voor de Organizing Masterclass? Klik hier voor informatie

Ongeorganiseerd werken veroorzaakt stress

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 15 juni, 2011

Meer dan 25% van de Nederlandse kantoormedewerkers moet wel eens overwerken doordat het werk niet goed georganiseerd is. Een op de vijf krijgt het werk soms niet op de afgesproken tijd af of krijgt ruzie met collega’s of leidinggevenden door ongeorganiseerd werken. Dit blijkt uit een onderzoek onder zevenhonderd kantoormedewerkers, uitgevoerd door Right Marktonderzoek in opdracht van Dymo.
Ongeorganiseerd werken kan ook slecht zijn voor het bedrijf.

16% van de kantoormedewerkers zegt klanten verloren te hebben door ongeorganiseerd werken; 21% maakt melding van ontevreden en klagende klanten. “Vooral in deze tijd kan een goede organisatie van de werkplek dus het verschil maken tussen tevreden en klagende klanten en daarmee tussen winst en verlies”, zegt Sarah Vermeiren, Channel Marketing Manager Benelux bij Dymo.

Ondanks de problemen zegt 85% van de ondervraagden zelf wel gestructureerd te werken. Georganiseerd werken vermindert stress, komt professioneel over, helpt in je carrière, en maakt je productiever, aldus de respondenten. Meer dan de helft van de ondervraagden vindt dat vrouwen beter georganiseerd zijn dan mannen. Een derde ziet geen verschil.

Primeur: Organizing Masterclass in het Dolfinarium op 16 juli a.s.

Categorie: Organizing Works | Auteur: Karlijn L'Ortye | 31 mei, 2011

Met Organizing Works hebben wij een primeur!
Wij verzorgen de eerste Organizing Masterclass op zaterdag 16 juli a.s. in het Dolfinarium.

We combineren het nuttige (de Masterclass) met het aangename (een dagje uit). Laat je inspireren want organiseren kan je leren. Wij hebben een powersessie van 2 uur gemaakt waarin de volgende punten állemaal zijn verwerkt: 

Wat heb je na het volgen van de Masterclass gekregen? Je hebt:

• inzicht gekregen in de toegevoegde waarde van georganiseerd werken;
• geleerd hoe je jouw werk- en leefomgeving gestructureerd en ordelijk kunnen organiseren;
• ontdekt hoe je jouw werk- en leefomgeving georganiseerd kunnen houden;
• kennisgemaakt met de To Do Methode;
• het boek ‘Organiseren Werkt!’ ontvangen.

Krijg je al zin om mee te doen?
We hebben hem voor een ‘belachelijk’ lage prijs ;-) in de markt gezet omdat we graag iedereen kennis willen laten maken met georganiseerd werken. De deelname fee is 50 euro inclusief BTW (42 euro excl. BTW!). In de deelname fee zit een dagentree voor het Dolfinarium, de Masterclass en ons boek Organiseren Werkt!.
Omdat het op zondag plaats vind is het natuurlijk leuk als je je familie, kinderen, vrienden oid mee neemt. Daarom hebben wij een deal gemaakt dat je met 6 euro korting per kaart entreekaarten kan bestellen. De entree is dan slechts 20 euro p.p. (wederom inclusief BTW).

Het mooie is, je ticket voor de masterclass kan je weer aftrekken als opleidingskosten. Neem dus je hele bedrijf mee. Voor 20 man ben je al voor 840 euro excl. BTW klaar! Klik hier voor meer informatie.

Wij horen graag wat je ervan vindt!

Laat je inspireren want organiseren kan je leren!

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 21 mei, 2011

De Organizing Masterclass geeft inzicht in nut en noodzaak van georganiseerd werken. Om effectiever te worden met minder stress. In deze Masterclass krijgen deelnemers concrete methodes aangeleverd om georganiseerd te werken en zo de tijd beter te besteden waardoor er tijd over blijft. Kortom een inspirerende powersessie van 2 uur.

Na deze Masterclass hebben de deelnemers:

  • inzicht gekregen in de toegevoegde waarde van georganiseerd werken;
  • geleerd hoe ze hun werk- en leefomgeving gestructureerd en ordelijk kunnen organiseren;
  • ontdekt hoe zij hun werk- en leefomgeving georganiseerd kunnen houden;
  • kennisgemaakt met de To Do Methode;
  • het boek ‘Organiseren Werkt!’ ontvangen.

Er is nu een Groupon-deal waarmee je de Masterclass kunt volgen. Klik hier voor details.

Organizing Works naar de beurs op 25 mei a.s.

Categorie: Organizing Works | Auteur: Germo Bekendam | 5 mei, 2011

Het werk van de secretaresse verandert. Een groter takenpakket, het leiden van projecten, (duurzaam) inkopen en internationale contacten. Je herkent het ongetwijfeld. Je bent een belangrijke adviseur, een invloedrijke werknemer en steeds vaker ook de beslisser. Je bent ambitieus en wilt meegroeien met je functie.

Geef je talent en kennis een extra boost!
Secretary Business Days maakt je werk nog leuker en succesvoller. Laat je informeren over de nieuwste ontwikkelingen op je veelzijdige vakgebied. Ontmoet collega’s en leveranciers; partners die je met hun oplossingen verrassen en waarmee je thuis kunt komen!

Inspiratie, informatie en ontmoeting staan centraal. Met boeiende presentaties, themapleinen en vele exposanten. Persoonlijk advies, spetterende acts in het theater en nog veel meer. Secretary Management Institute organiseert op beide dagen Ambitie- en Power- workshops. Met bijdragen van o.a. Chris Zegers en Thijs Willekes.

Secretaressen leveren dagelijks topprestaties. Een bezoek aan Secretary Business Days is vooral jouw dag. Verrijk je kennis, versterk je netwerk en maak werk van je ambitie. Je kunt ook het mooie ‘s-Hertogenbosch ontdekken. Kortom, een leerzame én leuke dag, voor persoonlijke en zakelijk groei.

Organizing Works is tijdens deze beurs op 25 en 26 mei a.s. prominent aanwezig en verzorgt dan workshops en mini-clinics. Deze hebben als thema georganiseerd en efficiënt werken.

Meer weten over deze vakbeurs of kosteloos deelnemen? Klik hier voor de website van Secretary Business Days

Oudere berichten »